SurekliForm (Poster) Nedir? SurekliForm Tasarımı, SurekliForm Kullanım Alanları

Sürekli Form Fatura Nedir? Sürekli Form Fatura Kullanım Alanları

Bilgisayar çıktısı alabilmek için, yazıcıya takılan iki tarafı sıra delikli, zikzak katlanan ve birbirine ekli, bilgisayarla uyumlu kâğıt destesidir. Her kurum, kurumun gerektirdiği özelliklere paralel olarak tasarlanarak geliştirilen sürekli form kâğıt destesini kullanır. Çoğunlukla bilgisayara uyumlu çalışan bu formlar saat okunduktan sonra giriş yapılarak fatura çıktısı alınan kâğıtlar da sürekli formlar grubuna girmektedir.

Faturalar, irsaliyeler, gider pusulaları, müstahsil makbuzları ( vergiye tabi defter tutan toptancının, vergiye tabi olmayan çiftçiye mal vermesi sonucunda, malın alındığına dair düzenlenen belge), reçete, ambar tesellüm fişi( genelde kargo şirketlerinin kullandığı ürün teslimi konusunda teslim ettim- teslim aldım belgesi), satış fişleri, döviz alım satım fişleri, biletler, elektrik- su- doğalgaz faturaları, perakende satış fişleri, çekler, senetler hatta dip koçanı olan giriş biletleri sürekli form için verilebilecek örneklerdendir.

- Surekli Form Fatura mi Bastırmak İstiyorsunuz? veya Ürünle İlgili Daha Fazla detaylı bilgi almak için -
0 (545) 768 79 75 - WhatsApp Hızlı Hattı İle Uzman Grafiker'lerle iletişime geçiniz..

Sürekli form fatura ölçüleri genel olarak 11x24, 12x24 cm'dir. Bu ölçülerin dışında faturalarda basılabilmektedir. Özel sürekli form fatura ölçüleri için arayınız. Matbaanızdan fiyat teklifi alırken, basılmasını istediğiniz faturanın özelliklerini vermeniz gerekir. Fatura formatınızın A4 boyutunda olması uygulama açısından size kolaylık sağlar. Bu sayede piyasadaki birçok standart yazıcıdan çıktı alabilirsiniz.

Sürekli form baskı ilk defa kullanılmaya başlandığında büyük firmaların ve kurumların tercih ettiği bir baskı tekniğiydi. Ancak günümüzde küçük ve büyük birçok işletmenin tercih ettiği bir baskı tekniği olarak yaygınlaşmış ve her alanda kullanılmaya başlanmıştır. Pratik bir uygulama olması ve işletmenin zaman kaybını azaltması sürekli formu her yerde kullanılır yapmıştır. Özellikel tahsilat makbuzunun sürekli form baskı ile yapılması ödeme noktalatında bu baskı tekniğinin ve sürekli form kağıtların kullanılmasını sağlamıştır. Bugün küçük bir marketten elektronik eşya satan mağazaya kadar her alanda sürekli form baskı tekniği kullanılmaktadır. Not: Firmamız İstanbul çapında tüm anlaşmalı işleri basmaya yetkilidir. Müşterilerimiz dilerse Bulunduğu illerde özel izin alarakta Resmi evraklarını firmamızda bastırabilirler..