Kartvizit Nedir? Kartvizit Tasarımı, Kartvizitin Kullanım Alanları

Kartvizit Nedir? Kartvizit Tasarımı, Kartvizitin Kullanım Alanları

Kartvizit, en basit tanımıyla şahıslar ya da firmalar içinhazırlanan ve üzerinde tanıtıcı kısa bilgilerin yer aldığı kartlardır. Kartvizitler aslen başka bir kişiye iş, ünvan ve iletişim bilgilerini vermek amacıyla bastırılır; ancak bundan çok daha fazlasıdır. Sunulan hizmetleri ön plana çıkararak başarılı ve profesyonel bir algı oluşturan kartvizitler, günlük hayatta en çok tercih edilen pazarlama araçlarının başında gelir.

- Kartvizit mi Basmak İstiyorsunuz? veya Ürünle İlgili Daha Fazla detaylı bilgi almak için -
0 (545) 768 79 75 - WhatsApp Hızlı Hattı İle Uzman Grafiker'lerle iletişime geçiniz..

Günümüzde ilk kez kartvizit bastıranlar bunları çoğunlukla önce yakın çevresine dağıtır. Kartvizit artık kişinin belki yıllar boyunca mücadelesini verdiği başarısını temsil etmektedir; dahası o kişinin imzası haline gelir. Kartvizitinizi birçok amaç için kullanabilirsiniz. Bu kullanım alanları kiminle iletişime geçtiğinize göre değişmektedir.

Her kartvizit ön yüzünde şirketinizin logosu, ismi, iletişim bilgileri ile sizin isim, ünvan ve iletişim bilgilerinizi içermektedir. Arka yüz ise değişkenlik göstermektedir. Eğer iş yeriniz bulunması zor bir yerdeyse bu kısma kroki ekleyebilirsiniz. Fakat son yıllarda akıllı telefonların da yaygınlaşmasıyla şirketler arka yüze resmi sitelerine yönlendiren bir QR kodu koymayı tercih ediyorlar. Diğer bir seçeneğiniz de bu kısma tekrar şirketinizin logosunu ve ismini koymak olabilir.

Kartvizit yapabilmek için gerekenler Adobe Illustrator CS serisinden her hangi biri olabilir. İlk olarak programı açıp yeni bir sayfa oluşturup daha sonra 80 x 50 ebatlarında bir çalışma sayfası oluşturarak işe başlıyoruz.

– Kartvizitte olması gerekenler, başlıcaları İsim Soyisim, Ünvan, E-posta adresi, Telefon numarası ve Adres bir kartviziti kartvizit yapan temel öğelerdir.

-Kartvizite eklendiğinde göze güzel gelecek ve verdiğiniz insanın bu kartviziti gururla taşımasını sağlamak için yenilik ve yaratıcılık katmanız gerekmektedir. Şöyleki kartvizitinize “QR kod” koyarak sitenize veya başka bir yazıya yönlendirme yaparak kartvizitinizin göze hoş gelmesini sağlayabilirsiniz. Sade ve illusturasyon Iconları kullanmanız kartvizitte yaratıcı ve ilgi çekici konuma getirecektir.

-Kartvizitinizi tasarladıktan sonra acarlarmatbaa.com dan uygun fiyata bastırıp 1 hafta içinde teslim alabilirsiniz.