Broşür Nedir? Broşür Tasarımı ve Kullanım Alanları

Afiş (Poster) Nedir? Afiş Tasarımı, Afiş Kullanım Alanları

Broşür , firmanızın, ürünlerinizin ve hizmetlerinizin tanıtımı için en çok kullanılan basılı materyaldir. Hedef kitlenizin ürünlerinizden veya hizmetlerinizden haberdar olup sizi tercih etmesine sebep olacak, müterilerinizle ilk teması sağlayabileceğiniz bir matbaa ürünü olan broşür, kalitesiyle de şirketinizin müşterinizin gözündeki izleniminizi belirler. Broşür şirketinizle ilgili olarak tanıtımı yapmak istediğiniz tüm ürünleri kapsayabileceği gibi, ürün ve hizmetlerinizi ayrı ayrı da içerebilir. Belirli bir ürün ya da hizmetiniz için kullanacağınız broşür, fuarlarda, alışveriş merkezlerinde, gazete ya da diğer medya organlarıyla dağıtılarak kullanıldığında yeni müşterilere ulaşma belirgin şekilde artmaktadır.

- Broşür Basmak mı İstiyorsunuz? veya Ürünle İlgili Daha Fazla detaylı bilgi almak için -
0 (545) 768 79 75 - WhatsApp Hızlı Hattı İle Uzman Grafiker'lerle iletişime geçiniz..

Broşürde ürünlerinizin, hizmetlerinizin ve firmanızın tercihen profesyonel olarak çekilmiş fotoğrafları, detaylı bilgileri, ürünlerin fiyatları, kampanyalar ve kampanya detayları gibi, satışa ve genel tanıtıma destek olacak bilgiler yer alabilir.

Genel olarak broşürlerde, parlak ya da mat kuşe ve 1. hamur kağıtlar kullanılmaktadır. 1. Hamut kağıt, yapı itibariyle ofislerde kullanılan fotokopi, yazıcı kağıtlarıdır. Broşür üretiminde kullanılan kuşe kağıtlar 90 ile 350 gr arası, 1. hamur kağıtlar ise 80 ile 160 gr arası tercih edilmektedir. Broşürler hazırlanırken verilecek olan bilginin miktarına göre farklı ebatlar tercih edilir. A5 (14,8 cm x 21 cm) ya da A4 (21 cm x 29,7 cm) boyutunda tek sayfalık broşürler yapılabileceği gibi istenirse çok sayfalı broşür de hazırlanabilir. Yine aynı şekilde A4 boyutundaki bir broşür ortadan ikiye katlanabileceği gibi, zarfın içine konulmak ve dağıtım kolaylığı açısından 3’e de katlanabilir.

Broşürün tasarımı müşterimizden ya da ajanslardan tamamen baskıya hazır şekilde gelebileceği gibi, firmamıza gelen taslak tasarımı baskıya hazır hale getirmek için grafik uygulamasını da yapabiliriz. Renk konusunda hassas ürünler için (boya, desenli ürünler, halı, duvar kağıdı…vb.) üretilen broşürlerde baskı öncesinde dijital prova alınması, işin doğruluğu için faydalı olacaktır. Müşterilerimiz arzu ederlerse üretim sahamızda bulunan kendi makinelerimizde üretilen broşürlerinin baskısı aşamasında bulunabilir ve onay verebilirler. Özel ürün ya da müşteriler için az sayıda gereksinim duyulan broşürlerin hazırlanması ve basımı, bünyemizde bulunan fotoğraf ve ofset baskı kalitesine sahip dijital baskı makinelerimizde süratle gerçekleştirilir.